"To, co potřebuji...".

20. listopadu 2012 v 15:37 | Brabouk.
Kéž bychom mohli říkat s dávným myslitelem: "Všechno co potřebuji si nosím sebou". Tato věta pro nás už dávno neplatí v našich všednich běžných dnech a hodinách. Tak jsme se zavalili moderními potřebami ale i pseudopotřebami, že už se ani nevyznáme v tom co opravdu potřebujeme. Teprve v mezních situacích velkých přírodních nebo společenských katastrov se náhle ukáže nahá pravda platnosti té myslitelovy věty. Všichni prcháme pryč od katastrofy a všecko co opravdu potřebujeme ze statků hmotných si neseme sebou.
Ze statků nehmotných každý z nás potřebuje být milován a milovat, mít dobré přátelé, je šťastný ten kdo od mládí má přítele nejvěrnějšího. I tyto statky si ve svých srdcích nosíme všude sebou Jsme-li na útěku před katastrofou, všeobecnou nebo osobní, i ze srdce cestou postrácíme všelijaké přátelíčky a kamarádíčky o kterých jsme se mylně domnívali, že je potřebujeme ale v mezních situacích se bez nich dobře obejdeme.
A co já, už starý pán ve svých všedních dnech potřebuji? Milovat svou milovanou, trochu lásky svých dětí a vnoučat, teplo domácího krbu, a zajímavou knihu pro příjemné chvíle. Co víc bych si mohl přát?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ╰ ℬσɴɪᴛkα´s pℓαcℯ ╮ ╰ ℬσɴɪᴛkα´s pℓαcℯ ╮ | Web | 20. listopadu 2012 v 17:24 | Reagovat

Tie posledné vety k článku sú strašne krásne ! :3 Ja osobne v mene našej generácie by som sa určite nevedela bez nejakých vecí zaobísť. Každopádne niečo ako TV či internet nepotrebujem,keďže bez toho v pohode vydržím :) Myslím tým skôr veci ako napr. ktoré mi prirástli k srdcu ako hoc nejaké hračky alebo pamiatkové predmety či iné,pri ktorých sa mi vybavia samé pekné spomienky :) Ale ak by som mala vymenovať v rýchlosti nejakých 10 vecí,asi by som sa čudovala,aké hlúposti mi treba ! O.o

2 eva eva | E-mail | 28. listopadu 2012 v 22:02 | Reagovat

Ano, ano,
i ti přeživší Osvětim se netajili názorem, že jediné, co má v životě opravdu cenu, jsou vztahy. Kvalitní mezilidské vztahy.
A že v Osvětimi tohle platilo několikanásobně, je jasné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama