Změny.

22. ledna 2013 v 15:53 | Brabouk.
Všecko se mění, vždyť změna je život. I v tom kameni, který nám připadá mrtvý a beze změn dochází neustále k pomalým změnám, k jejihž postřehnutí samozřejmě jeden lidský život zdaleka nestačí. Zato v živé přírodě, vedle změn pomalých tam někdy dojde ke změnám tak překotným, že se jeden ani nestačí divit.
Prostě ke změném dochází stále, vždycky a všude. Samozřejmě, ani lidské společnosti se změny nevyhýbají. I tady k některým dochází pomalým vývojem a k jiným náhlým skokem.
Jak se mýlí vůdcové těchto náhlých převratů, či revolucí, když prohlašují: "Nastolili jsme nový spravedlivější řád, a naše nové zákony zaručují, že bude nezvratný", někdy dokonce na věčné časy. Stačí ovšem aby dorostly nové generace, které holdují jiným prioritám než generace revolucionářů a všechno je jinak. Ukáže se, že každý řád se dá zvrátit pokud si to většina společnosti začne přát. Masy lidí si vygenerují nové vůdce a smetou steré elity a po úspěšném převratu a velké společenské změně, noví vůdcové zaslepení novou mocí prohlásí: "Nastolili jsme nový spravedlivější řád, a naše nové zákony zaručují, že bude nezvratný". Všichni ti revoluční vůdcové, od Starověkých, Egypta, Číny či Říma po vůdce převratů nejnovějších při tom dělají stále stejné chyby. Smetou ze stolu se starým a skostnatělým i osvědčené a prospěšné které po čase musí opět pracně a draze zavádět, protože pro dobré fungování společnosti jsou nutná. Tím ve společnost rozdmychají nespokojenost a připraví půdu pro nové změny a nové vůdcer mas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama