Setkání s literární postavou.

17. září 2013 v 12:54 | Jan Malý |  Sny a vzpomínky.

Moje "Setkání s panem Humbertem".

Seděl jsem v pohodlném ušáku a díval se na "Cirkus Humberto". Kolikrát já už tu knihu četl a stále se mi líbí. Sedím, koukám a v tom se otevřou dveře a přichází starý pan Humberto. "Vypněte ty pohyblivé obrázky a popovídejme si", povídá mi. "To rád" já na to.
"Povídejte mi jak váš cirkus začínal, pan Bass to ve své knížce dost odbyl a mně by to moc zajímalo. Mám moc rád Vašků Karase, který vaše jméno tak proslavil, že dodnes to jméno nese náš největší cirkus. I s ním bych si rád popovídal a taky bych vám rád něco ukázal".
"Člověče, copak je dneska v cirkusové branži k vidění, kdepak jsou ta stáda lipicánů a ostatních drezérských čísel. Vždyť dnešní cirky, hrají hlavně pro děti". "I bane, pane Humberto, moderní cirkus se vrací tam, kde vy jste začínal a Vašků končil. Vystupuje bez zvěřince a udivuje diváky akrobatickými výkony, spojenými jedním příběhem, jako v divadelním představení".
"No to bych rád viděl", zabručel pan Humberto. "Víte, že já také, starý pane", ozval se další hlas. Najednou je tu s námi, i můj milovaný Vašků. "Tak pojďte pánové, zvu vás na Letní Letnou". Tak jsme tam vyrazili. Viděli jsme tam toho hodně, snad to nejlepší, co moderní cirkus nabízí. Naše soubory, Cirk La Putyka, a řadu dalších, francouské Les Colporteurs a Cie Cahin Caha, soubory slovenské, německé, švédské i finské.

Když jsme tu štrapáci měli za sebou, a seděli zpět v pohodlných křeslech našeho obýváku, staří páni chvíli mlčeli. "To mi nějak uteklo", povídá pan Humberto. "No to mně taky", na to Vašků, "ale teď už si to pohlídáme. Děkujeme za krásné zážitky". Zvedli se a šli. Dveře klaply a já koukám, na obrazovce končí "Cirkus Humberto".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 valin valin | Web | 19. září 2013 v 13:06 | Reagovat

Chtěla bych Vám jenom říci, že na Srdci blogu nemáte odkaz na Vaši soutěžní povídku, možná by bylo dobré ho tam přidat...

2 Brabouk Brabouk | E-mail | 29. září 2013 v 11:59 | Reagovat

Děkuji za připomínku Valin, ale přidat odkaz na Srdce blogu já asi neumím, vždyť si ani to Srdce neumím přivolat. Někdy na mně vykoukne a někdy je schované a je fuč.
Povídky i když neumělé píšu rád, ale ve spletitosti různých emailových adres a podadres se moc nevyznám. Nicméně teď když jste mi to připomněla tak se o to budu pokoušet. Brabouk.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama