"Ještě jednou".

19. listopadu 2014 v 13:49 | Brabouk.
Ještě jednou.
Být mlád ještě jednou, to je to oč tu běží. To si staříci i stařenky říkají a přejí. Jenže mají k tomu i podmínku. K novému mládí, by sebou chtěli přibrat i zkušenosti prožitých let. Ó ty chyby už bychom neopakovali, slibují si. Ovšem v novém životě, i nové chyby, byly by spáchány, vždyť každý život každého z nás je neopakovatelný. Již stará moudrost ve svém mudrosloví praví: "Nejde vstoupit dvakrát do stejné řeky", jiná voda ti bude proudit kolem nohou a jiné ryby budou plout kolem tebe a s tebou. Mnozí touží, ještě jednou být mlád, našel bych si jiné povolání, ale ti šťastnější vědí, být znovu mlád znovu bych dělal práci kterou mám tak rád a při které jsem šťastný.
Jsou ovšem přání které aniž byly vysloveny, všichni máme.
Ještě jednou bycom chtěli pohladit maminku která už není mezi námi a tátovi poděkovat za všechno co nás naučil.
Ještě jednou bychom chtěli na jazyku cítit chuť první cukrové vaty, kterou nám koupila máma na pouti, žel bohu ať to jak chcem zkoušíme, takovou už neseženeš.
Ještě jednou ochutnat první polibek od milované osoby, při kterém nás jímala závrať a museli jsme se svého milovaného, či své milované pevně držet, abycom se nezřítili z oblaků dolů na zem.
Je mnoho chvil které bychom chtěli prožít ještě jednou, ale pomysleme, že byly i chvíle které bychom nechtěli prožít už nikdy.
Jděme proto raději do nových dní, vždyť štěstí čeká za obzorem, tam za tou duhou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama