Co je lepší nevědět

2. září 2015 v 23:58 | Brabouk
Obyčejný člověk to má dneska těžké, když chce něco nevědět. Informace na něho dotírají ze všech stran. Noviny, časopisy, rozhlas i televize přinášejí v takřka přímém přenosu války, vraždy a jiné ukrutnosti přímo do obývacích pokojů jednoho každého obyčejného člověka, který by tyto Jobovy zvěsti ani vědět nechtěl. Nepomáhá ani dávná rada pana ředitele Železného, "nechceš-li něco vidět, přepni si na jinou stanici". Není totiž kam přepnout, přepne se pouze na jinou hrůzu, neboť dobrou zprávu zachytíš jen občas a jen velkou náhodou, tak málo jich je.
Těmto depresivním zprávám se ovšem dá i uniknout tak, že člověk sedne na jachtu a začne se toulat Tichým oceánem, kolem Havaje, Kiribati a Polynézie. Dokud budete plout Oceánií, neuslyšíte z rozhlasu nic než krásnou hudbu a zprávy o volbách královen krásy a jiných milých slavnostech. Běda však, zamířite-li do Atlantiku mezi Ameriku a Evropu. Ta tam je krásná hudba, bezstarostnost a pohoda. Etér na vás chrlí války, růžové i jiné revoluce a státní převraty a to celé, prošpikované vraždami, intrikami a menšími i většími podrazy. Prostě pohoda je ta tam. Otráveně zamíříte k domovskému přístavu někde v Evropě a doma při pohledu na pohozené noviny přemýšlíte o tom co je lepší nevědět.
Lepší je nevědět, že novináři nepřinášejí objektivní a nezkreslané zprány, lepší je nevědět, že naše ministerstva v mnoha případech řídí nekompetentní a oboru neznalí ministři. Lepší je nevědět, že bylo rozvráceno české zemědělství.
Lepší by bylo nevědět, že naše školství se potácí v chaosu a rok od roku vypouští do praktického života hůř a hůře připravené absolventy.
Lepší by bylo nevědět, že se v naši společnosti stratila úcta. Nemáme úctu ke stáří, k představeným a k zasloužilým, žáci nemají úctu ani k učitelům, ani k rodičům. My všichni jsme stratili úctu k práci, píli, a obdivuhodným výtvorům jak minulých generací tak svých součastníků. To všechno je lepší nevědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama