Hrdinové dnešní doby.

23. března 2017 v 9:43 | Brabouk.
Hrdinové dnešní doby.
Jsou to hrdinové každé doby, nejenom té dnešní. Nesou na svých bedrech úděl života těžkého. Nesou ho neokázale, statečně a vytrvale, bez naděje na slávu, veřejné uznání a na život v blahobytu. Nedělají revoluce ani převraty, nevedou války, ani neobjevují převratné objevy nebo neznámé kontinenty. Nelétají ke hvězdám ani se nespouštějí do hlubin oceánů.
Jistě už jste uhádli o kom píši, kdo jsou ti mí hrdinové všech dob. No ano, jsou to ti obyčejní pracující lidé, vychovávající své děti. Pracující v potu tváře aby uživili své rodiny a sebe. Při tom nenápadně, jen jako vedlejší produkt sné práce, posunují celou společnost kupředu, do stále modernějších dob.
Kdepak by byli všichni ti hrdinní revolucionáři, kdyba je někdo nenasytil a nepřipravil jim ostatní prostředky k životu a naposledy nepřijal jejich myšlenky za své a uskutečnil je.
Kde by skončili všichni badatelé, nositelé převratných teotií, myšlenek a objevů, nebýt jejich zahradníků, pradlen, starajících se o to, aby žili v čistotě. Nebýt celé armády obyčejných lidiček promazávajících soukolí celé společnosti aby dobře fungovala a dobře se v ní bádalo.
Ano všichni ti obyčejní lidé, kteří pracovali a pracují bez nároku na slávu a bez naděje na lukrativní dovolené v exotických rájích, kteří pracují denně a někdy i v noci pro blaho své rodiny a při tom budují příští život společnosti, to jsou hrdinové dnešní doby.
Neokázalí, skromní a bezejmenní pracují den co den od mládí až po dobu kdy je síly opustí a oni ustoupí ze své pozice a uvolní tak místo svým dětem. Nenápadně jak na svou pozici ve světě nastoupili, tak nenápadně ji opustili. Jejich čela nezdobí laur vítězů a přece bez nich by svět nebyl takový jaký ho známe. Příjemné místo k životu. Prostě jsou to
hrdinové dnešní doby.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. března 2017 v 15:40 | Reagovat

Máš moc rozumný názor...

2 mysteriouswolf mysteriouswolf | Web | 24. března 2017 v 11:15 | Reagovat

Dobrá úvaha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama