Nová osobní loď pro Prahu.

19. srpna 2018 v 10:20 | Brabouk |  Připomínky z paluby.
Pět set VIP hostů se zúčastnilo slavnostního křtu moderní osobní lodě třídy Groß-AquaCabrio. Loď byla slavnostně pokřtěna jménem "Grand Bohemia."
Loď byla postavena loděnicí Bolle v Parey na Labi u Derben podle objednávky EVD která ji přistavila k použití a provozu dceřiné firmě PragueBoats v Praze. Je to jedna z nejkrásnějších lodí Evropy.
Loď byla objednána po dobrých zkušenostech s touto loděnicí, která pro tuto společnost už před časem postavila další dvě lodě. První loď pokřtěnou jménem "Agnes Bohemia" a poté o něco větší AquaCabrio "Bohemia Rhapsody" s hybridním pohonem a hydraulicky ovládanou posuvnou střechou.
Na základě dobrých zkušeností které s oběma plavidly PragueBoats získala objednala mateřská společnost EVD největší plavidlo podobného typu které svou velikostí zcela vyplní plavební komory na Vltavě a Labi. Její míry jsou 73m délky x 9,60m šířky a při obsazení 550 pasažéry dosáhne ponoru 0,95m.
Loď je poháněna dvěma elasticky uloženými řiditelnými propelery z kormidelny ovládanými kormidelním agregátem, které pro tuto loď vyvinula specializovamá firma Jastram.
Loď je vybavena luxusními materiály. Veliká kuchyň, garderoba pro úpravy, a sanitární potřeby jsou pod hlavní palubou. Na hlavní palubě je Cabrio salon a zastřešený VIPsalon s okny protaženými až k podlaze které skýtají nerušené výhledy a příjemnou atmosféru v salonech.
Vstupní longue umožňuje vítání hostů a návštěvníků. Celý záďový prostor vyplňuje bohatě zásobený exkluzivní bar. Všechny prostory jsou ozvučeny systémy s křišťálově čistým zvukem.
Vnitřní prostory byly vybaveny a upraveny podle návrhů pražské architektky Věra Hamplové.


Hlavní přístaviště těchto lodí je na pravém břehu Vltavy u Rašínova Nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem. K slavnostnímu křtu byl k tomuto přístavišti přistaven i stranokolesový osobní parník Vyšehrad Pražské paroplavební společnosti která je další dceřinou společností EVD.
Jeho posádka a další zaměstnanci při té slavnostní příležitosti oslavili 153. výročí založení PPS vypuštěním sto padesáti tří balonků v barvách naši republiky.

Součastná EVD má tři dceřiné podniky, EVD zahraniční nákladní plavbu, historickou osobní plavbu v Praze PPS a moderní osobní plavbu Štěchovice - Mělník, PragueBoats.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama