Televize je zbytečná.

19. srpna 2018 v 10:52 | Brabouk
Jsem už příslušníkem odcházející generace a proto si dovoluji s tímto tématem týdne polemizovat.
Televize je možná zbytečná pro mladé lidi, kteří ji nahrazují internetem, dnes už ani ne v počítačích ale v chytrých telefonech. Ovšem celá generace starších a starých lidí už nemá zdaleka tak dobrý zrak, aby postřehla všechny detaily a ucelené informace na malých obrazovkách telefonů nebo tabletů. A to už vůbec nemluvím o případných titulcích zpráv ze zahraničí.
Televize se ovšem musí podstatně víc zmodernizovat a být interaktivní a vztřícná právě ke starším lidem, kteří už ztrácí bystrý postřech a rychlost, které měli v mládí při rozhodování o korekci programů které jim televize nabízí.
Několik prvních kroků tímto směrem už ostatně televize učinila, například shlédnout promeškaný pořad červeným puntíkem nebo možnost uložení pořadu, který chce divák shlédnout opakovaně na připojený nosič záznamu.
Když ovládání těchto a dalších novinek přestane být pro staré lidi příliž složité a bude víc intuitivní bude televize naopak velmi potřebná a o zbytečnosti nebude moci být ani řeči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 19. srpna 2018 v 14:47 | Reagovat

Problematika starších generácií a televízie mi pri čítaní ostatných príspevkov na túto téma takisto prišla na um. V podstate súhlasím, vidím, že aj moji starí rodičia v televízií nachádzajú najlepší zdroj informácií. Každopádne ale aj počítače poskytujú množstvo prostriedkov ako starším používateľom uľahčiť ich používanie. Lupy, veľké monitory, možnosť zväčšovať písma ešte len čakajú na svoj čas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama